Wikiternative
The Alternative Source

Post info:

UWW United World Wrestling

UWW United World Wrestling is het wereldkampioenschap amateurwrestling georganiseerd door de United World Wrestling .

Het Mannen- Grieks-Romeinse Wrestling toernooi begon in 1904, en het Mannen Freestyle Wrestling toernooi begon in 1951. De Women’s Freestyle kampioenschappen werden voor het eerst georganiseerd in 1987.

Inhoud

  • 1 wedstrijden
    • 1.1 Mannen vrije slag
    • 1.2 Grieks-Romeinse mannen
    • 1.3 Dames vrije slag
    • 1.4 gecombineerd
  • 2 All-time medaille tafel
  • 3 Teamtitels
  • 4 Meerdere gouden medaillewinnaars
    • 4.1 Mannen vrije slag
    • 4.2 Grieks-Romeinse mannen
    • 4.3 Vrije vrije vrouwen
  • 5 Zie ook
  • 6 verwijzingen

Competities

Heren freestyle

Jaar data Stad en gastland Team kampioen
1951 26-29 april Finland Helsinki , Finland Turkije
1954 22-25 mei Japan Tokio , Japan Turkije
1957 1-2 juni Turkije Istanbul , Turkije Turkije
1959 1-5 oktober Ik rende Teheran , Iran Sovjet Unie
1961 2-4 juni Japan Yokohama , Japan Ik rende
1962 21-23 juni Verenigde Staten Toledo , Verenigde Staten Sovjet Unie
1963 31 mei – 2 juni Bulgarije Sofia , Bulgarije Sovjet Unie
1965 1-3 juni Verenigd Koningkrijk Manchester , Verenigd Koninkrijk Ik rende
1966 16-18 juni Verenigde Staten Toledo , Verenigde Staten Turkije
1967 12-14 november Indië New Delhi , India Sovjet Unie
1969 8-10 maart Argentinië Mar del Plata , Argentinië Sovjet Unie
1970 9-11 juli Canada Edmonton , Canada Sovjet Unie
1971 27-30 augustus Bulgarije Sofia , Bulgarije Sovjet Unie
1973 6-9 september Ik rende Teheran , Iran Sovjet Unie
1974 29 augustus – 1 september Turkije Istanbul , Turkije Sovjet Unie
1975 15-18 september Sovjet Unie Minsk , Sovjetunie Sovjet Unie
1977 21-23 oktober Zwitserland Lausanne , Zwitserland Sovjet Unie
1978 24-27 augustus Mexico Mexico Stad , Mexico Sovjet Unie
1979 25-28 augustus Verenigde Staten San Diego , Verenigde Staten Sovjet Unie
1981 11-14 september Socialistische Federale Republiek Joegoslavië Skopje , Joegoslavië Sovjet Unie
1982 11-14 augustus Canada Edmonton , Canada Sovjet Unie
1983 26-29 september Sovjet Unie Kiev , Sovjetunie Sovjet Unie
1985 10-13 oktober Hongarije Boedapest , Hongarije Sovjet Unie
1986 19-22 oktober Hongarije Boedapest , Hongarije Sovjet Unie
1987 26-29 augustus Frankrijk Clermont-Ferrand , Frankrijk Sovjet Unie
1989 31 augustus – 3 september Zwitserland Martigny , Zwitserland Sovjet Unie
1990 6-9 september Japan Tokio , Japan Sovjet Unie
1991 3-6 oktober Bulgarije Varna , Bulgarije Sovjet Unie
1993 25-28 augustus Canada Toronto , Canada Verenigde Staten
1994 25-28 augustus Turkije Istanbul , Turkije Turkije
1995 10-13 augustus Verenigde Staten Atlanta , Verenigde Staten Verenigde Staten
1997 28-31 augustus rusland Krasnoyarsk , Rusland Rusland
1998 8-11 september Ik rende Teheran , Iran Ik rende
1999 7-10 oktober Turkije Ankara , Turkije Rusland
2001 22-25 november Bulgarije Sofia , Bulgarije Rusland
2002 7-9 september Ik rende Teheran , Iran Ik rende
2003 12-14 september Verenigde Staten New York City , Verenigde Staten Georgië

Heren Grieks-Romeins

Jaar data Stad en gastland Team kampioen
1904 23-26 mei Oostenrijk-Hongarije Wenen , Oostenrijk-Hongarije
1905 8-10 mei Duitsland Berlijn , Duitsland
1907 20 mei Duitsland Frankfurt , Duitsland
1908 8-9 december Oostenrijk-Hongarije Wenen , Oostenrijk-Hongarije
1909 3 oktober Oostenrijk-Hongarije Wenen , Oostenrijk-Hongarije
1910 6 juni Duitsland Düsseldorf , Duitsland
1911 25-28 maart rusland Helsinki , Russisch Rijk
1913 27-27 juli Duitsland Breslau , Duitsland
1920 4-8 september Oostenrijk Wenen , Oostenrijk
1921 5-8 november Finland Helsinki , Finland
1922 8-11 maart Zweden Stockholm , Zweden
1950 20-23 maart Zweden Stockholm , Zweden Zweden
1953 17-19 april Italië Napels , Italië Sovjet Unie
1955 21-25 april West-Duitsland Karlsruhe , West-Duitsland Sovjet Unie
1958 21-24 juli Hongarije Boedapest , Hongarije Sovjet Unie
1961 5-7 juni Japan Yokohama , Japan Sovjet Unie
1962 25-27 juni Verenigde Staten Toledo , Verenigde Staten Sovjet Unie
1963 1-3 juli Zweden Helsingborg , Zweden Sovjet Unie
1965 6-8 juni Finland Tampere , Finland Sovjet Unie
1966 20-22 juni Verenigde Staten Toledo , Verenigde Staten Sovjet Unie
1967 1-3 september Roemenië Boekarest , Roemenië Sovjet Unie
1969 3-5 maart Argentinië Mar del Plata , Argentinië Sovjet Unie
1970 4-6 juli Canada Edmonton , Canada Sovjet Unie
1971 2-5 september Bulgarije Sofia , Bulgarije Bulgarije
1973 11-14 september Ik rende Teheran , Iran Sovjet Unie
1974 10-13 oktober Polen Katowice , Polen Sovjet Unie
1975 11-14 september Sovjet Unie Minsk , Sovjetunie Sovjet Unie
1977 14-17 oktober Zweden Göteborg , Zweden Sovjet Unie
1978 20-23 augustus Mexico Mexico Stad , Mexico Sovjet Unie
1979 21-24 augustus Verenigde Staten San Diego , Verenigde Staten Sovjet Unie
1981 28-30 augustus Noorwegen Oslo , Noorwegen Sovjet Unie
1982 9-12 september Polen Katowice , Polen Sovjet Unie
1983 22-25 september Sovjet Unie Kiev , Sovjetunie Sovjet Unie
1985 8-11 augustus Noorwegen Kolbotn , Noorwegen Sovjet Unie
1986 23-26 oktober Hongarije Boedapest , Hongarije Sovjet Unie
1987 19-22 augustus Frankrijk Clermont-Ferrand , Frankrijk Sovjet Unie
1989 24-27 augustus Zwitserland Martigny , Zwitserland Sovjet Unie
1990 19-21 november Italië Ostia , Italië Sovjet Unie
1991 27-30 september Bulgarije Varna , Bulgarije Sovjet Unie
1993 16-19 september Zweden Stockholm , Zweden Rusland
1994 8-11 september Finland Tampere , Finland Rusland
1995 12-15 oktober Tsjechische Republiek Praag , Tsjechië Rusland
1997 10-13 september Polen Wrocław , Polen Rusland
1998 27-30 augustus Zweden Gävle , Zweden Rusland
1999 23-26 september Griekenland Piraeus , Griekenland Rusland
2001 6-9 december Griekenland Patras , Griekenland Cuba
2002 20-22 september rusland Moskou , Rusland Rusland
2003 2-5 oktober Frankrijk Créteil , Frankrijk Georgië

Dames vrije slag

Jaar data Stad en gastland Team kampioen
1987 24-25 oktober Noorwegen Lørenskog , Noorwegen Noorwegen
1989 24-25 augustus Zwitserland Martigny , Zwitserland Japan
1990 29 juni – 1 juli Zweden Luleå , Zweden Japan
1991 24-25 augustus Japan Tokio , Japan Japan
1992 4-5 september Frankrijk Villeurbanne , Frankrijk Japan
1993 7-8 augustus Noorwegen Stavern , Noorwegen Japan
1994 6-7 augustus Bulgarije Sofia , Bulgarije Japan
1995 9-11 september rusland Moskou , Rusland Rusland
1996 29-31 augustus Bulgarije Sofia , Bulgarije Japan
1997 10-12 juli Frankrijk Clermont-Ferrand , Frankrijk Japan
1998 8-10 oktober Polen Poznań , Polen Rusland
1999 10-12 september Zweden Boden , Zweden Verenigde Staten
2000 1-3 september Bulgarije Sofia , Bulgarije Japan
2001 22-25 november Bulgarije Sofia , Bulgarije China
2002 2-3 november Griekenland Chalcis , Griekenland Japan
2003 12-14 september Verenigde Staten New York City , Verenigde Staten Japan

Gecombineerd

Jaar data Stad en gastland Team kampioen
Mannen vrije slag Mannen Grieks-Romeinse Vrijetijdskleding van vrouwen
2005 26 september – 2 oktober Hongarije Boedapest , Hongarije Rusland Hongarije Japan
2006 25 september – 1 oktober China Guangzhou , China Rusland Turkije Japan
2007 17-23 september Azerbeidzjan Baku , Azerbeidzjan Rusland Verenigde Staten Japan
2008 11-13 oktober Japan Tokio , Japan Japan
2009 21-27 september Denemarken Herning , Denemarken Rusland Turkije Azerbeidzjan
2010 6-12 september rusland Moskou , Rusland Rusland Rusland Japan
2011 12-18 september Turkije Istanbul , Turkije Rusland Rusland Japan
2012 27-29 september Canada Strathcona County , Canada China
2013 16-22 september Hongarije Boedapest , Hongarije Ik rende Rusland Japan
2014 8-14 september Oezbekistan Tasjkent , Oezbekistan Rusland Ik rende Japan
2015 7 tot 15 september Verenigde Staten Las Vegas , Verenigde Staten Rusland Rusland Japan
2016 10-11 december Hongarije Boedapest , Hongarije
2017 21-26 augustus Frankrijk Parijs , Frankrijk Verenigde Staten Rusland Japan
2018 22-28 oktober Hongarije Boedapest , Hongarije

All-time medaille tafel

All-time medaille telling, vanaf de 2017 World Wrestling Championships .

Rang Natie Goud Zilver Bronzen Totaal
1 Sovjet Unie 253 93 69 415
2 Japan 109 63 68 240
3 Rusland 92 63 89 244
4 Bulgarije 61 90 98 249
5 Verenigde Staten 61 88 88 237
6 Ik rende 58 54 60 172
7 Turkije 52 54 66 172
8 Zweden 32 38 46 116
9 Hongarije 29 46 48 123
10 Cuba 28 27 44 99
11 Frankrijk 26 21 22 69
12 China 26 18 22 66
13 Duitsland 21 27 39 87
14 Finland 21 26 25 72
15 Oekraïne 17 16 45 78
16 Roemenië 15 31 35 81
17 Polen 14 38 31 83
18 Zuid-Korea 14 23 23 60
19 Azerbeidzjan 13 22 26 61
20 Canada 12 17 27 56
21 Noorwegen 12 16 26 54
22 Armenië 12 8 11 31
23 Oostenrijk 11 9 7 27
24 Georgië 10 12 24 46
25 West-Duitsland 9 13 19 41
26 Noord Korea 9 5 9 23
27 Oost-Duitsland 8 23 23 54
28 Mongolië 7 20 30 57
29 Wit-Rusland 6 14 23 43
30 Oezbekistan 6 8 16 30
31 Joegoslavië 5 19 17 41
32 Kazachstan 5 13 23 41
33 Denemarken 4 7 10 21
34 Italië 3 7 11 21
35 Tsjecho-Slowakije 3 6 11 20
36 Venezuela 3 4 5 12
37 Egypte 3 2 4 9
38 Estland 2 2 2 6
39 Servië 2 0 2 4
40 Chinees Taipei 1 5 6 12
41 Moldavië 1 5 1 7
42 Griekenland 1 3 11 15
43 Indië 1 2 8 11
44 Israël 1 1 4 6
45 België 1 0 1 2
46 Tsjechische Republiek 0 2 3 5
47 Kirgizië 0 1 7 8
48 Letland 0 1 3 4
Nederland 0 1 3 4
Nigeria 0 1 3 4
51 Kroatië 0 1 2 3
Litouwen 0 1 2 3
53 Libanon 0 1 1 2
Puerto Rico 0 1 1 2
Slowakije 0 1 1 2
56 Brazilië 0 1 0 1
Macedonië 0 1 0 1
Tadzjikistan 0 1 0 1
Tunesië 0 1 0 1
Turkmenistan 0 1 0 1
61 Bohemen 0 0 2 2
Pakistan 0 0 2 2
Spanje 0 0 2 2
Zwitserland 0 0 2 2
65 Albanië 0 0 1 1
Argentinië 0 0 1 1
Chili 0 0 1 1
Colombia 0 0 1 1
Groot Brittanië 0 0 1 1
Syrië 0 0 1 1
Totaal 1080 1075 1315 3470

Team titels

land FS GR FW Totaal
Sovjet Unie 22 26 0 48
Rusland 11 12 2 25
Japan 0 0 21 21
Turkije 5 2 0 7
Ik rende 5 1 0 6
Verenigde Staten 3 1 1 5
China 0 0 2 2
Georgië 1 1 0 2
Azerbeidzjan 0 0 1 1
Bulgarije 0 1 0 1
Cuba 0 1 0 1
Hongarije 0 1 0 1
Noorwegen 0 0 1 1
Zweden 0 1 0 1

Meerdere gouden medaillewinnaars

De tafels laten degenen zien die minstens 5 gouden medailles hebben gewonnen. Boldface betekent actieve worstelaars en hoogste medaille telling onder alle worstelaars (inclusief deze die niet in deze tabellen zijn opgenomen) per type.

Heren freestyle

Rang Worstelaar land gewichten Van Tot Goud Zilver Bronzen Totaal
1 Valentin Yordanov Bulgarije 52 kg 1983 1995 7 2 1 10
2 Aleksandr Medved Sovjet Unie +87 kg / 97 kg /
+97 kg / +100 kg
1961 1971 7 1 1 9
3 Sergey Beloglazov Sovjet Unie 57 kg / 62 kg 1979 1987 6 1 7
Arsen Fadzayev Sovjet Unie 68 kg / 74 kg 1983 1991 6 1 7
5 Buvaisar Saitiev Rusland 74 kg / 76 kg 1995 2005 6 6
6 Makharbek Khadartsev Sovjet Unie
Rusland
90 kg 1986 1995 5 2 1 8
7 Khadzhimurat Gatsalov Rusland 96 kg / 120 kg / 125 kg 2005 2014 5 1 1 7
8 Ali Aliyev Sovjet Unie 52 kg / 57 kg 1959 1967 5 1 6
9 Leri Khabelov Sovjet Unie
Rusland
100 kg / 130 kg 1985 1995 5 1 6
10 Abdollah Movahed Ik rende 70 kg / 68 kg 1965 1970 5 5

Heren Grieks-Romeins

Rang Worstelaar land gewichten Van Tot Goud Zilver Bronzen Totaal
1 Aleksandr Karelin Sovjet Unie
Rusland
130 kg 1989 1999 9 9
2 Hamid Sourian Ik rende 55 kg / 59 kg 2005 2014 6 6
3 Mijaín López Cuba 120 kg / 130 kg 2005 2015 5 3 8
4 Gogi Koguashvili Rusland 90 kg / 97 kg 1993 1999 5 1 6
5 Nikolay Balboshin Sovjet Unie 100 kg 1973 1979 5 5
Viktor Igumenov Sovjet Unie 78 kg / 74 kg 1966 1971 5 5
Valery Rezantsev Sovjet Unie 90 kg 1970 1975 5 5
Aleksandar Tomov Bulgarije +100 kg 1971 1979 5 5

Dames vrije slag

Rang Worstelaar land gewichten Van Tot Goud Zilver Bronzen Totaal
1 Saori Yoshida Japan 55 kg / 53 kg 2002 2015 13 13
2 Kaori Icho Japan 63 kg / 58 kg 2002 2015 10 10
3 Hitomi Obara (Sakamoto) Japan 51 kg / 48 kg 2000 2011 8 8
4 Christine Nordhagen Canada 70 kg / 68 kg / 75 kg 1993 2001 6 1 1 8
5 Yayoi Urano Japan 75 kg / 70 kg / 65 kg 1990 1996 6 1 7
6 Kyōko Hamaguchi Japan 75 kg / 72 kg 1997 2010 5 2 3 10
7 Zhong Xiue China 44 kg / 47 kg / 46 kg 1991 1999 5 2 7
8 Shoko Yoshimura Japan 44 kg 1987 1996 5 1 3 9
9 Liu Dongfeng China 75 kg 1991 1997 5 1 6
Stanka Zlateva Bulgarije 72 kg 2006 2011 5 1 6
11 Nikola Hartmann Oostenrijk 61 kg / 62 kg 1993 2000 5 5

Geef een reactie